• شماره تماس مدیر فروش : 09125674212

قیمت پنجره دوجداره و عوامل تاثیر گذار بر قیمت

قیمت پنجره دوجداره

قیمت پنجره دوجداره و عوامل تاثیر گذار بر قیمت

قیمت پنجره دوجداره و عوامل تاثیر گذار بر قیمت 800 533 هانی پنجره

هدف از نوشتن این مقاله معرفی پنجره های دو جداره و بررسی قیمت پنجره دوجداره در کرج می باشد.پنجره های دوجداره از دو جزء اصلی شیشه های دوجداره و فریم های یو پی وی سی(UPVC) ساخته شده است.یو پی وی سی در واقع جایگزین به روز پروفیل های فلزی و غیر فلزی مانند آهن و … بوده که در ساخت فریم پنجره های دوجداره به کار برده می شود.یو پی وی سی دارای ویژگی هایی همچون مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی،وزن سبک و عدم اشتعال پذیری بوده که استفاده از این مواد را به عنوان فریم پنجره های دوجداره مناسب ساخته است.

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم جزء دیگر پنجره های دو جداره را شیشه های دو جداره تشکیل می دهند.در واقع می توان گفت اساس کار پنجره های دوجداره بر پایه شیشه های دوجداره می باشد.دو یا چند لایه شیشه به کمک نواری به نام نوار اسپیسر که دور تا دور آن را پوشانده و آن ها را از یکدیگر مجزا می کند.فضای بین شیشه های مذکور را با گاز آرگون، هوا و یا SF6  پر شده است.جنس اسپیسر معمولا آلومینیوم بوده و درون آن ها را با ماده ای به نام سیلیکاژل پر می کنند؛سیلیکاژل در واقع نوعی ماده رطوبت گیر بوده که وظیفه جذب رطوبت موجود در هوای بین دو شیشه را به عهده دارد. (توصیه می کنیم حتما مقاله انواع یراق آلات پنجره دوجداره UPVC +قیمت را نیز مطالعه بفرمایید)

ویژگی های پنجره های دو جداره:

به لطف پیشرفت روزافزون تکنولوژی و علم، در دهه اخیر نسل جدید درب و پنجره با نام پنجره های دوجداره وارد بازار شده است که وجود ویژگی های منحصر به فرد این پنجره ها باعث شده آسایش و آرامش را برای افراد داخل ساختمان ها به همراه داشته باشد.

یکی از ویژگی های اصلی پنجره های دوجداره،عایق بودن آن ها در مقابل حرارت و برودت و صوت می باشد؛همین ویژگی این پنجره ها موجب شده تا در ساختمان هایی که از درب و پنجره های دو جداره استفاده شده است علاوه بر عدم ورود سر و صدای محیط بیرون به فضای داخل خانه، به مراتب از هدر رفت گرما جلوگیری به عمل می آید.

با مقایسه پنجره های ساخته شده از یو پی وی سی با پنجره هایی که به وسیله پروفیل های فلزی ساخته شده اند می توان به این نکته پی برد که بر خلاف پنجره های یو پی وی سی،پنجره های فلزی بر اثر مواجهه با مخرب های محیطی، با گذشت زمان،دچار آسیب هایی همچون زنگ زدگی،شکستگی،تغییر در شکل اصلی قاب پنجره و… می شوند.به علاوه پنجره های فلزی باعث اضافه کردن بار اضافی به ساختمان می شوند.ولی در مقابل،پنجره های دوجداره به علت فریم ساخته شده از UPVC علاوه بر وزن سبک،دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر شرایط جوی نا مساعد هستند.

مزایای پنجره های دوجداره:

مزایای پنجره دوجدارهشکستن دو یا چند لایه شیشه نسبت یه یک لایه شیشه به مراتب سخت تر بوده و نیازمند انرژی و قدرت بیشتری می باشد،همین نکته باعث شده تا امنیت پنجره های دوجداره بسیار بالاتر از پنجره های تک شیشه قدیمی باشد.

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم پنجره های دوجداره نسبت به حرارت و برودت عایق هستند.عایق بودن این نوع پنجره به دلیل وجود گاز آرگون موجود میان لایه های شیشه می باشد،این گاز از هدر رفت انرژی به شدت جلوگیری می کند،به علاوه  این محصول در تابستان  از ورود هوای گرم به داخل ساختمان نیز جلوگیری میکند.

عایق بودن پنجره های دو جداره نسبت به حرارت،موجب صرفه جویی چشمگیری در هزینه های مصرفی در بخش انرژی مربوط به ساختمان می شود.

علاوه بر حرارت،پنجره های دو جداره نسبت به صدا نیز عایق بوده و از آلودگی صوتی نیز جلوگیری می کنند.وجود چند لایه شیشه در این نوع پنجره،موجب می شود تا حد زیادی از میزان صدای محیط بیرون کاسته و محیطی ساکت و آرام را برای ساکنین فراهم کند.

از دیگر مزایای پنجره های دوجداره می توان به عدم نیاز یو پی وی سی به رنگ آمیزی و آسان تمیز شدن این فریم ها اشاره کرد.

این نوع پنجره ها در برابر نفوذ گرد و غبار و آب مقاوم بوده  و در برابر تغییر شکل ناشی ازشرایط جوی نا مساعد نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

پنجره های دوجداره در برابر نورخورشید و تغییر رنگ ناشی از آن نیز مقاوم هستند.همچنین این پنجره ها به صورت کامل آب بندی می شوند که از نفوذ آب باران به داخل خانه جلوگیری می کنند.

این نوع پنجره،همچنین از نفوذ اشعه فرابنفش خورشید به داخل خانه جلوگیری کرده در نتیجه اثرات مخرب این اشعه را خنثی می کند.

این محصول از عمر بالا و پایداری بسیار بالایی بهره مند بوده و حتی می توان پس از تخریب ساختمان نیز به صورت مجدد از این پنجره ها استفاده کرد.

معایب پنجره های دوجداره:

در صورت استفاده از مواد اولیه بی کیفیت در ساخت این پنجره ها،به مرور زمان این نوع پنجره دچار تغییر رنگ و شکستگی می شود.این محصول را نمی توان در مکان هایی که مواد شیمیایی به طور مستقیم در تماس با پنجره هستند استفاده نمود.

اگر قطعات گالوانیزه به کار رفته در پنجره های دو جداره دارای ایرادی باشد،این پنجره ها پس از نصب تغییر شکل می دهند.

در ادامه مطلب می خواهیم ببینیم قیمت پنجره دوجداره به چه عواملی بستگی دارد؟

بررسی قیمت پنجره دوجداره در کرج و عوامل تاثیر گذار بر قیمت این نوع پنجره:

در این قسمت از مقاله سعی داریم شما را با عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره و قیمت پنجره دوجداره در کرج آشنا کنیم.از جمله عوامل موثر در قیمت پنجره های دو جداره می توانیم به اندازه و شکل پنجره ها،پروفیل های به کار رفته در محصول،تعداد و نوع بازشوها،نوع جداره پنجره ها و امکانات تهویه پنجره ها اشاره کرد.به علاوه مواردی که در زیر به آن ها اشاره شده است نیز تاثیر شایانی بر قیمت پنجره دوجداره می گذارند.

۱- نوع شیشه:

شیشه ها در انواع و سبک های مختلفی وجود دارند.شیشه های دوجداره یکی از انواع شیشه بوده که از چسباندن دو صفحه شیشه ای به صورت موازی به دست می آید،فضای خالی مابین این شیشه ها را به وسیله گاز آرگون و… پر می کنند که موجب عایق شدن این نوع شیشه می شود.تبدیل یک شیشه معمولی به شیشه دو جداره هزینه بر بوده که همین نکته بر قیمت پنجره دوجداره در کرج نیز اثر می گذارد.

۲-جنس پروفیل به کار رفته در پنجره:

پروفیل های UPVC و آلومینیوم،رایج ترین نوع پروفیل به کار رفته در صنعت درب و پنجره های دو جداره هستند. استفاده از پروفیل های آلومینیومی نسبت به نوع یو پی وی سی برای ساخت پنجره دوجداره موجب بالا رفتن قیمت تمام شده محصول می شود.

همچنین پروفیل های یو پی وی سی نیز بر حسب موارد مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده،کیفیت، رنگ به کار رفته،شکل کاربری،چمبر یا تعداد حفره های پروفیل و ابعاد آن دارای قیمت های مختلفی هستند.

۳-شکل،ابعاد ،سبک و تعداد پنجره:

همانطور که مشخص است،قیمت تمام شده پنجره های استاندارد از پنجره های دارای اشکال سفارشی غیر متعارف مانند دایره، بیضی،پنجره های تزئینی و سایر فریم های غیر معمول، به مراتب کمتر است.به علاوه به علت مصرف مواد بیشتر برای ساخت پنجره های بزرگتر، قیمت بیشتری را نسبت به پنجره های کوچکتر دارند.همچنین هرچه تعداد پنجره ها بیشتر باشد به علت بالا رفتن مواد مصرفی برای ساخت پنجره،قیمت پنجره دوجداره نیز بیشتر می شود.

۴-یراق آلات و ابزار مصرفی:

از دیگر عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره در کرج می توان به ابزار آلات به کار رفته در این نوع پنجره اشاره کرد.از یراق آلات برای قفل شدن،باز و بسته شدن و تامین امنیت پنجره ها استفاده می شود.این یراق آلات شامل لولا،دستگیره،اسپانیولت و… می شود.عواملی همچون برند یراق آلات،نوع آن ها،کشور تولید کننده،نوسانات ارز،سایز اسپانیولت و… روی قیمت این ابزار آلات و در نتیجه قیمت نهایی پنجره های دو جداره اثر میگذارد.

۵-نوسانات نرخ ارز:

با توجه به وارداتی بودن برخی از مواد اولیه و یا لوازم به کار رفته در ساخت پنجره های دو جداره،تغییرات نرخ ارز،تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده محصول می گذارد..

۶-هزینه نصب :

با توجه به تعداد و گستردگی پنجره ها و همچنین شهرت برند تولید کننده پنجره دو جداره،هزینه نصب این پنجره ها که توسط تکنسین یا نصاب انجام می شود متفاوت است؛بنابراین یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت پنجره دو جداره کرج را می توان هزینه نصب آن معرفی کرد.

Call Now Buttonالان تماس بگیرید09125674212