• شماره تماس مدیر فروش : 09125674212

کدام پنجره دوجداره بهتر است؟

پنجره دوجداره

کدام پنجره دوجداره بهتر است؟

کدام پنجره دوجداره بهتر است؟ 528 388 هانی پنجره

در صوت زیر میتونید مقاله «کدام پنجره دوجداره بهتر است» را کامل گوش کنید

اهمیت پنجره دوجداره

پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر در همه‌ی صنایع و وسایل بسیار چشمگیر و قابل توجه بوده است. پنجره دوجداره یکی از همین پیشرفت‌های تکنولوژی در صنعت پنجره سازی است. پنجره دوجداره بخاطر وجود گاز آرگون در بین فضای شیشه‌ها که رسانایی بسیار پایینی دارد عایق صدا و حرارت است، زیبایی خاصی به نما ساختمان می‌بخشد و مقاوم در برابر زلزله و اشعه فرابنفش خورشید می‌باشند و از نفوذ آب، گرد و غبار به درون ساختمان جلوگیری می‌کنند.

انواع پنجره دوجداره بر اساس جنس پروفیل

پنجره دو جداره چوبی

پنجره دو جداره چوبی

پنجره دوجداره چوبی

این نوع پنجره‌ها از چوب ساخته شده و مقاوم و بسیار رنگ پذیر هستند و عایق مناسبی برای صدا و حرارت می‌باشند. همچنین این نوع پنجره‌ها سازگار با محیط زیست می‌باشند. پنجره‌هایی که از چوب ساخته می‌شوند دوام زیادی ندارند چون چوب رطوبت را به خود جذب می‌کند و به سرعت پوسیده می‌شود.

پنجره دوجداره آهنی

از آن جایی که آهن ترکیب اصلی در ساخت این نوع پنجره‌ها است پس از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و دارای قابلیت تعویض و تعمیر می‌باشند . استفاده از پروفیل‌های آهنی در تولید این پنجره‌ها معایبی به همراه دارد. این معایب بیشتر بخاطر ویژگی‌های ذاتی آهن می‌باشد. از جمله این ویژگی‌ها این است که آهن به سرعت اکسید می‌شود، ضریب حرارتی انتقالی بسیار بالایی دارد و به عنوان عایق مناسب نیست. همچنین آهن بسیار سنگین است و در هنگام حوادثی همچون زلزله بسیار خطرآفرین می‌باشد.

پنجره دوجداره آلومینیومی

در ساخت این نوع پنجره‌ها از پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک و از تیغه‌های پلی آمیدی به عنوان عایق در بین پروفیل‌ها استفاده می‌شود. پنجره‌های آلومینیوم بسیار مقاوم بوده، اکسید نمی‌شوند و در طیف رنگی مختلف و در ابعاد بزرگ تولید می‌شوند. این پنجره‌ها نسبت به نوع upvc گران‌تر هستند. همچنین در فرایند تولید، ترکیبات شیمیایی دیگری به آلومینیوم اضافه می‌شوند که سازگار با محیط زیست نیستند.

پنجره دو جداره UPVC

پنجره دو جداره UPVC

پنجره دوجداره upvc

این نوع پنجره در ابعاد مشخص و استاندارد و در رنگ‌های مختلف با قیمت مناسب تولید و به فروش می رسد. پنجره‌هایUPVC با اکسیژن واکنش نمی دهد، ضدآب می‌باشند، عایق مناسبی هستند و مصرف انرژی را به شدت کاهش می‌دهند. همچنین مقاومت و دوام بالایی دارند. این نوع پنجره‌ها فاقد سرب بوده و سازگار با طبیعت هستند و قابلیت بازیافت دارند. همچنین  بخاطر وجود قفل‌هایی با ضریب امنیتی بالا ضد سرقت هستند و قیمت بسیار مناسبی دارند.

 

معرفی انواع پنجره دوجداره از نظر نوع باز و بسته شدن

پنجره دوجداره ثابت

این نوع پنجره به هیچ عنوان باز و بسته نمی‌شود و عایق بسیار خوب صدا و حرارت می‌باشد و از نفوذ گرد و غبار به محیط داخلی جلوگیری می‌کند، اما برای مکان‌های پر رفت و آمد یا مکان‌هایی که نیاز به تهویه هوا هست مناسب نمی‌باشند.

پنجره دو جداره ثابت

پنجره دو جداره ثابت

پنجره دوجداره تک حالته

این نوع پنجره با کمک لولا در یک جهت باز و بسته می‌شود. این نوع پنجره‌ها به نسبت بقیه پنجره‌های بازشو قیمتی پایین‌تر دارند و به راحتی لولا و یراق آلات آن تعویض می‌شوند و نصب‌شان بسیار آسان است.

پنجره دوجداره تک حالته

پنجره دوجداره تک حالته

پنجره دوجداره دو حالته کتیبه دار

این نوع پنجره این امکان را به شما می دهد که به دو صورت لولایی و در جهت افقی و یا به صورت مورب آن را باز و بسته کنید. این نوع پنجره برای بیشتر مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پنجره‌ها به صورت سیستم تهویه عمل می‌کنند و امنیت بالایی دارند.

پنجره دوجداره کشویی

این نوع پنجره به صورت ریلی  و در دو جهت مخالف باز و بسته می‌شود. شاید مهمترین مزیتی که این نوع پنجره دارد این است که برای باز و بسته کردن نیاز به فضای کمی دارد و مناسب برای محیط آشپزخانه، بالکن و… هستند. این نوع پنجره نسبت به سایر پنجره ها عایق بندی ضعیفی دارد و باید از نوارهای درزگیر مویی استفاده کرد. از انواع آن می‌توان به پنجره کشویی تک لنگه بازشو یا تک ریل و پنجره کشویی دو لنگه بازشو و یا دو ریل اشاره کرد.

پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره فولکس واگنی

این نوع پنجره مشابه پنجره کشویی است و سیستم باز شدن آن به صورت ریلی و مانند درب‌های ون می‌باشد. باز شدن پنجره تقریبا تا زاویه ۴۵ درجه امکان‌پذیر است و در سه نوع اتومات، نیمه اتومات و معمولی تولید می‌شود. استفاده از این نوع پنجره‌ها در محیطی که نیاز به تهویه دارند مناسب هستند. تنها مشکلی که در تولید این نوع پنجره‌ها وجود دارد این است که یراق آلات آن بسیار گران‌تر از نمونه‌های دیگر می‌باشد.

پنجره دوجداره آکاردئونی

این نوع پنجره‌ها مناسب مکان‌هایی هستند که اندازه پنجره بیش از ۳ متر است. از این نوع پنجره در بالکن‌ها و اتاق‌های همکف رو به حیاط استفاده می‌شود. این پنجره‌ها به نوعی فضای بیرونی را  به فضای داخلی متصل می‌کنند. این پنجره‌ها به طور کامل باز می‌شوند اما میزان باز شدن پنجره کاملا به دلخواه شماست. از جمله مزایای پنجره‌های آکاردئونی می‌توان به عایق بودن و ضریب ایمنی بالای آن‌ها اشاره کرد. این نوع پنجره‌ها به نسبت گران‌تر بوده زیرا در ابعاد بزرگ ساخته می‌شوند و همچنین از یراق آلات خاصی در تولیدشان استفاده می‌شود. نصب پنجره‌های آکاردئونی بسیار سخت و زمان‌بر است.

پنجره دوجداره آکاردئونی

پنجره دوجداره آکاردئونی

پنجره دو جداره فرانسوی

این نوع پنجره‌ها با قابلیت باز شدن همزمان هر دولنگه و یا هر لنگه به تنهایی بسیار پرطرفدار و مورد استفاده هستند. به دلیل تنوع در طرح در قسمت پذیرایی و یا حتی اتاق‌های مشرف به تراس و یا درب پارکینگ هم استفاده می‌شوند. مکانیزم باز شدن  این پنجره‌ها به گونه ای است که یکی از لنگه‌ها به کمک دستگیره باز شده و لنگه دیگر با استفاده از چفت داخلی باز می‌شود و فضای ایجاد شده فاقد هر گونه مانع در وسط آن می‌باشد و به راحتی امکان عبور و مرور را فراهم می‌کند.

پنجره دوجداره فرانسوی

پنجره دوجداره فرانسوی

پنجره دوجداره کلنگی

این نوع پنجره‌ها در دو جهت بالا و پایین باز می‌شوند و از ارزان‌ترین نوع پنجره‌های دوجداره بازشو هستند. معمولا در سرویس‌های بهداشتی، حمام، آشپزخانه و راه پله‌ها به منظور خروج بخار و تهویه هوا مورد استفاده قرار می‌گیرند. پنجره دو جداره کلنگی قابلیت تعویض و تعمیر دارد.

پنجره دوجداره کلنگی

پنجره دوجداره کلنگی

پنجره دوجداره لیفت اند اسلاید

نوعی از پنجره‌های کشویی است که مقاومت بیشتری نسبت به بقیه مدل‌های کشویی دارد و مانع نفوذ آب، گرد و غبار به محیط داخلی می‌شود و در راستای محور افقی باز و بسته می‌شود. با چرخاندن دستگیره قسمت بازشو این پنجره به مقدار تقریبا ۵/۰ سانتی متر از سطح چارچوب بلند شده و بر روی قسمت ریلی قرار گرفته و به راحتی در راستای محور افقی جابه جا می‌شود. این نوع پنجره‌ها قابلیت نصب شیشه‌های خاص با وزن بالا و حتی ضد گلوله را دارند، اما قیمت این نوع پنجره‌ها هم بسیار بالاست.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع پنجره دوجداره آشنا کنیم اما شاید اکنون این سوال در ذهن شما نقش ببندد که کدام پنجره دوجداره بهتر است؟

در بین انواع پنجره‌ دوجداره از نظر جنس پروفیل، پنجره‌های دوجداره UPVC بهترین نوع پنجره‌های دوجداره هستند زیرا بسیار سازگار با محیط زیست بوده، عایق قوی محسوب می‌شوند و قیمتی بسیار مناسب دارند و کاملا به صرفه و اقتصادی هستند. اما برای انتخاب بهترین نوع پنجره‌ دوجداره از نظر نوع باز و بسته شدن باید شرایط ساختمان، نوع محیطی که پنجره در آنجا قرار دارد، اندازه پنجره و نما ساختمان را هم در نظر گرفت.

Call Now Buttonالان تماس بگیرید09125674212