• شماره تماس مدیر فروش : 09125674212

تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره +کرج +بدون تخریب

تعویض پنجره های قدیمی در کرج

تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره +کرج +بدون تخریب

تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره +کرج +بدون تخریب 600 401 هانی پنجره

در صوت زیر میتونید مقاله «تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره در کرج +بدون تخریب» رو بطور کامل گوش کنید

 

این روزها، اکثر ساختمان‌ها دارای پنجره دو جداره هستند، در عین حال باز هم پنجره های قدیمی در اقصی نقاط شهرها به چشم می خورد و پنجره ‌های بیشتر خانه‌ های شهر دوجداره نمی باشند. در ساختمان‌های قدیمی تر، پنجره‌ ها عمدتا دارای استاندارد خاصی نبوده و در ابعاد مختلف و جنس‌های گوناگونی ساخته شده اند.

ساختمان‌ های دارای پنجره‌ های قدیمی، عمدتا از لحاظ عایق بودن حرارت و برودت و تهویه دچار مشکل می باشند. عموما تصور اکثر افراد از تعویض پنجره های قدیمی ، این است که باید برای این کار کل خانه را به هم بریزند و اطراف پنجره ها را تخریب کرده و با ریخت و پاش‌ و دردسرهای زیادی مواجه شوند، لذا همین تصور موجب می گردد که بیشتر این افراد برای تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره اقدام نکرده و خود و خانواده شان را از مزایای استفاده از پنجره های‌ دوجداره محروم نمایند.

مزیت های تعویض پنجره های قدیمی با دوجدارهما در این مقاله می خواهیم در رابطه با ضرورت و چگونگی تعویض پنجره های قدیمی و نحوه ی نصب و جاسازی پنجره های دوجداره بدون تخریب صحبت نماییم. پس برای اطلاع از  تعویض پنجره قدیمی با دوجداره تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در قدیم پنجره ها را اکثرا از چوب می ساختند و با شیشه‌ های تزیینی رنگی، طرح و رنگ زیبایی به خانه ها می‌دادند. بعدها و با پیشرفت تکنولوژی، پنجره‌های چوبی جای خود را به پنجره‌ های آهنی دادند. پنجره‌ های آهنی به علت عدم پوسیدگی و خوردگی و داشتن مقاومت بسیار بالا، بسیار مورد استقبال قرار گرفتند. تنها مشکلی که پنجره‌های آهنی داشتند،‌ امکان زنگ زدن در آب و هوای مرطوب و نیز سنگینی شان بود. به همین علت ساکنین مناطق نزدیک به دریا که درصد رطوبت هوا بالاست، همچنان استفاده از پنجره‌ های چوبی را به آهنی ترجیح می دادند.

پس از پنجره‌های آهنی، به منظور سبک سازی سازه ها از پنجره ‌های آلومینیومی به طور فراگیری افزایش یافت. از مزایای پنجره ‌های آلومینیومی، مقاومت آنها در برابر تغییرات آب و هوایی و تغییر شکل کم‌تر در مقایسه با پنجره ‌های چوبی و آهنی بود و البته قیمت چارچوب های آلومینیومی نسبت به مدل‌های چوبی و آهنی ارزان‌ تر و به صرفه‌ تر نیز بود.

اما پنجره‌ های آلومینیومی نیز این مشکل را دارند که رسانای گرما هستند و موجب هدررفت حرارت و انرژی داخل ساختمان می‌شوند. این موضوع در مناطق کوهستانی و سردسیر بیش‌تر اهمیت داشت. از این رو بشر به فکر ساختن پنجره‌هایی افتاد که عایق بهتری برای حرارت و صوت باشند.

بدین ترتیب بود که پنجره‌های دو جداره تولید شدند. برتری این پنجره ها، نسبت به انواع قدیمی تر، سبکی نسبت به آهن، مقاومت بالا و نیز عایق صوت و حرارت بودن آن‌ها بود. همچنین پنجره‌های دوجداره زنگ نمیزنند و پوسیده نمی‌شوند. به علاوه آسیب‌های محیطی مانند کودهای شیمیایی، باران‌های اسیدی و بخارهای سمی موجود در هوا نمیتوانند باعث تخریب پنجره‌های دوجداره شوند.

 

ضرورت تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

شاید پس از آنکه تصمیم به تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره گرفتید، این سوال برایتان پیش بیاید که چه ضرورتی دارد که پنجره‌ها را عوض نموده و هزینه و وقت زیادی را صرف این تغییر نمایید. این سوال به ویژه برای افرادی پیش می‌آید، که پنجره‌های قدیمی خانه شان همچنان سالم و بدون عیب و ایراد است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، عوامل متعددی وجود دارند که موجب ایجاد این ضرورت می شوند. در ادامه چند مورد از این عوامل را بررسی می‌کنیم تا بیشتر با  ضرورت تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره بدون تخریب آشنا شویم.

 

۱-صرفه‌جویی در مصرف انرژی:

این روزها که قیمت قبض های گاز و برق در مقایسه با گذشته افزایش چشمگیری داشته است، اهمیت موضوع جلوگیری از اتلاف انرژی بیش از پیش احساس می‌شود. تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره، افزون بر صرفه جویی در مصرف انرژی به محیط زیست هم آسیب نمی رساند و لذا هزینه‌های مصرف انرژی به شدت کاهش می‌ یابد. وجود پنجره دوجداره موجب حفظ گرمای داخل خانه در فصل زمستان و سرمای ایجاد شده توسط کولر در تابستان می شود. همچنین این پنجره‌ها از ورود گرد و خاک به داخل منزل جلوگیری کرده و مانع از ورود آلودگی های هوا به داخل خانه می‌شوند.

۲-جلوگیری از افزایش آلودگی‌ صوتی:

افزون بر اثرگذاری مثبت پنجره‌های دوجداره در مصرف انرژی، این پنجره‌ها در حفظ آرامش منزل نیز موثر می باشند. عموما درصد آلودگی‌های صوتی در شهرهای بزرگ امروزی بسیار زیاد و سرسام آور است. در صورت عدم تعویض پنجره های قدیمی ،‌ این سر و صداها بیشتر از همیشه به گوش خواهد رسید، با اینکه ممکن است گوش انسان به مرور زمان به این سر و صداها عادت کرده و آن‌ها را نشنود. اما باز هم، آلودگی‌های صوتی تاثیر مخربی بر سلامت انسان خواهد گذاشت.

آلودگی‌های صوتی افزون بر اینکه موجب کاهش قدرت شنوایی در طولانی مدت می‌شوند، به سلامت روانی و ریتم خواب انسان هم آسیب می زنند. این آسیب‌ها موجب می شود کیفیت زندگی انسان کاهش یافته و حتی بیماری‌هایی همچون اختلالات رفتاری،  روحی و گفتاری در انسان ظاهر شوند. پس تعویض پنجره های قدیمی و جایگزین نمودن آن‌ها با پنجره‌های دوجداره، نقشی مهم و اساسی در حفظ سلامتی خود و خانواده تان دارد.

۳-مقاوم در برابر زمین لرزه:

ساختمان‌های دارای پنجره‌ دوجداره، در برابر زلزله از مقاومت بیش‌تری برخوردارند. می‌دانیم که زلزله در مکان و زمان خاصی اتفاق نمی افتد و هر لحظه ممکن است با آن مواجه شویم. هنگام وقوع زلزله آسیب‌پذیرترین بخش خانه، شیشه‌ ی پنجره ها است. چنانچه به جای پنجرهای قدیمی، از پنجره های دوجداره استفاده نمایید، این شیشه‌ها در برابر حرکات ناشی از زلزله مقاومت و استحکام بالایی از خود نشان داده و خرد نمیشوند. شیشه‌ پنجره‌های دوجداره فوق العاده مستحکم و مقاوم هستند و به علت ساختار خاصی که دارند، در برابر زلزله آسیب پذیری کمتری دارند.

 

مراحل تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

اگر اکنون تصمیم به تعویض پنجره های قدیمی منزل خود گرفته اید و می خواهید به جای آن یک پنجره دوجداره کاربردی و زیبا نصب نمایید،‌ بهتر است اول با یک فرد متخصص و قابل اطمینان در زمینه ی تولید و نصب پنجره‌های دوجداره ارتباط برقرار نمایید. افراد متخصص، مجرب و با سابقه تعویض پنجره های قدیمی در کرج  آماده ارائه مشاوره در این زمینه هستند. پس از دریافت مشاوره و قطعی کردن تصمیم خود جهت نصب پنجره دوجداره در کرج ،‌ مدل و اندازه مد نظرتان را سفارش داده و کارشناسان متخصص ما به محل مورد نظر مراجعه نموده و اقدام به اندازه گیری دقیق ابعاد پنجره ها و در نهایت پس از ساخت شیشه ها به تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره می نمایند.

مراحل تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره 

نحوه تعویض پنجره قدیمی بدون تخریب

از این بابت خیالتان راحت باشد که تعویض تعویض پنجره های قدیمی با نوع پنجره دوجداره UPVC مدرن، به هیچ عنوان با تخریب همراه نخواهد بود و یکی از بی دردسرترین عملیات ساختمانی محسوب می گردد. جهت تعویض پنجره های قدیمی به هیچ عنوان متریال و مصالح ساختمانی نیاز نمی باشد و تنها لازم است، پرده‌های پنجره تان را باز نمایید، اطراف پنجره ها را تا حدود دو متر از هرگونه لوازم منزل خالی کرده  و بر روی مبلمان را با  یک پارچه‌ بپوشانید تا عملیات جابه‌جایی و نصب کردن پنجره‌های دوجداره به لوازم منزلتان آسیبی نزده و موجب کثیفی آن‌ها نشود.

در آغاز عملیات تعویض پنجره های قدیمی و نصب پنجره دوجداره ، نخست همه ستون‌های افقی و عمودی فریم پنجره قدیمی را توسط فرز مخصوصی برش می دهند و فقط قاب محیطی پنجره های قدیمی در داخل دیوار بر جای می‌ماند. سپس پنجره‌های دوجداره جدید با پیچ‌های محکمی بر روی این قاب نصب می‌شوند. عمدتا پس از پایان مراحل کار، قاب محیطی پنجره قدیمی اصلا دیده نمی‌شود.

بعد از نصب فریم پنجره‌های دوجداره،‌ اطراف آن‌ها توسط چسب و فوم خاصی، عایق‌بندی می‌گردد. حال نوبت نصب و اجرای شیشه‌های دوجداره می باشد و پس از آن کار نصاب تمام می شود. نکته قابل ذکر این است که عمدتا نصاب‌ها در پایان کار جهت رگلاژ پنجره ها اقدام می‌نمایند، اما دقت داشته باشید که در صورت فراموشی، حتما در پایان نصب  انجام این کار را از او درخواست نمایید.

 

هزینه تعویض پنجره های قدیمی

تعویض پنجره های قدیمی با پنجره UPVC  روشی فوق العاده آسان و به صرفه جهت بازسازی منزل محسوب می گردد و مزایای بسیاری دارد. این روش نیازی به آهنکشی نداشته و از همان شاسی قبلی برای نصب پنجره دوجداره جدید استفاده می شود. پنجره‌های دوجداره در بازار با قیمت‌های متفاوتی عرضه می شوند. قیمت این پنجره‌ها به برند (مانند پروفیل هافمن و پروفیل وین تک) و جنس و مدل آن‌ها بستگی دارد. دقت کنید که اگر به دنبال تعویض پنجره های قدیمی و نصب پنجره دوجداره با برندهای خارجی هستید، قیمت‌ها به دلار محاسبه خواهد شد و  نتیجه این است که بالا و پایین شدن نرخ دلار در کشور کاملا بر روی قیمت پنجره‌های دوجداره مدرن تاثیر خواهد گذاشت و به همین علت امکان دارد هزینه تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره خارجی با برنامه ریزی ها و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید متفاوت از آب دربیاید. اگر قصد خرید از برندهای معتبری را داشته باشید، مشاوران متخصص و مجرب هانی پنجره جهت انتخاب بهترین مدل از پنجره های دوجداره با مناسب‌ترین قیمت شما را یاری خواهند کرد. برای این کار با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۵۶۷۴۲۱۲

Call Now Buttonالان تماس بگیرید09125674212